Gėlių parduotuvė gimė iš didelio noro ir pašaukimo

„Sidabrės“ nuotr.

Balandžio 23 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Inga Etminaitė–Kazlauskienė nuo mažų dienų į vazonus dėliodavo puokšteles arba pasičiupusi kempinę bėgdavo į lauką skinti ir smaigstyti gėlyčių. Jau tada buvo aiški mergaitės ateitis, pasitvirtinusi su kaupu. Šiandien 36-erių Inga – diplomuota floristė, apie dešimtmetį dirbusi pagal specialybę Šiauliuose, maždaug metus sėmusis patirties prestižinėje gėlių parduotuvėje „Isle of flowers“ Londone. O štai šiemet kovo pabaigoje ji atidarė savo gėlių parduotuvę Joniškyje – Melioratorių kvartale. Jauna moteris sako per trumpą laiką dar daug ko nespėjusi pasiūlyti klientams, nors grįžusi iš auklėtojos padėjėjos darbo Plikiškiuose popietėmis skuba į parduotuvę ir iki vidurnakčio dėlioja puokštes bei kompozicijas. Ji įdarbino dvi pardavėjas, kurioms po truputį perduoda floristikos žinias.

--- Visiems žinoma viešbučių klasifikacija pagal žvaigždučių skaičių. Įstaiga, teikianti apgyvendinimo paslaugą, tam tikrą kategoriją, t. y. žvaigždučių kiekį gauna tik tuomet, jeigu atitinka nustatytus kriterijus, kurie gali būti įvairiausi – nuo kambarių, restorano dydžio ir pan. Ir renkantis užkandinę, kavinę ar restoraną, nebereikia pasikliauti vien tik draugų rekomendacijomis. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, tikrindami viešojo maitinimo įmones, jas įvertina nuo 1 iki 5 balų pagal tai, kaip laikomasi higienos ir technologinių reikalavimų. Kaip viešbučius reprezentuoja žvaigždutės, taip kavines ir restoranus – atitikties higienos reikalavimams puodeliai. Kuo jų daugiau, vadinasi tuo geriau jie įgyvendinti. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba yra įvertinusi 17 rajono kavinių, užkandinių ir restoranų. Ir tik septynios iš jų yra įvertintos aukščiausiu balu, kas reiškia, kad jų higienos būklė puiki. Pačiame Joniškio mieste puikiai higienos atžvilgiu įvertintos tik trys centre veikiančios įmonės – tai „Fortūnos“ kavinė, „Vakaro“ valgykla ir viešbutis „Šiaurės vartai“.

--- Joniškiečiai ir kiti kolegos, jau ne vienerius metus dirbantys kaip gerovės konsultantai, dalinosi patirtimi Joniškio visuomenės sveikatos biuro organizuotoje respublikinėje konferencijoje „Gerovės konsultantų modelis: lūkesčiai, realijos ir perspektyvos“. Kol kas gerovės konsultantus šalyje turi 14 savivaldybių, tačiau jų pėdomis nori sekti ir kiti. Kaip liudija patys šios profesijos atstovai ir gerovės konsultantų modelį, programas kūrę mokslininkai, naujovė pasiteisino. Ypač dabar, kai emocinė žmonių sveikata reikalauja vis daugiau pagalbos ir ne visada įmanoma patekti pas psichologą ar psichoterapeutą, tuo tarpu, gerovės konsultantas čia bus pirmasis žingsnis, kuris galbūt visiškai išspręs problemą arba padės ją pristabdyti.

Plačiau bei kitos rajono naujienosantradienio laikraštyje.