Niujorko maratone skambėjo ir lietuvės iš Skaistgirio vardas

Lina RUDNICKIENĖ

Niujorko maratonas yra didžiausias pasaulyje maratonų, kuriame dalyvauja virš 50 000 bėgikų iš 125 pasaulio šalių, tarp jų ir iš Lietuvos.

Šiemet, lapkričio 4-ąją, šiame renginyje finišavo 52 812 žmonių – daugiau nei kuriame nors kitame maratone.

Didžiausiame, populiariausiame pasaulio maratone, kurio trasos ilgis – 42 kilometrai 195 metrai, finišą, skambant garsiajai Sinatros dainai „New York, New York“, Centriniame parke baigė ir išeivė iš Skaistgirio – 35-erių Neringa Kaulinaitė.

Per penkis šurmuliuojančius Niujorko rajonus skaistgirietė distanciją įveikė per 3 valandas ir 3 minutes. Dalyvavimas Niujorko maratone - viename svarbiausių pasaulio bėgikų renginyje - didžiulis asmeninis pasiekimas, o kartu ir Lietuvos vardo garsinimas!

– Žinojau, kad lietuvaičiai bėga panašiam rezultatui, kaip mano. Bet kitą dieną negalėjau patikėti, kad mano rezultatas yra geriausias iš maratone dalyvavusių lietuvių bėgikių. Todėl dabar drąsiai svajoju patekti į lietuvaičių moterų Olimpinių žaidynių maratono atranką, – "Sidabrei" savo norus ir svajones drąsiai atkleidė moteris.

Į Ameriką – laimėjusi žalią kortą

Vasario mėnesį bus ketveri metai, kaip Neringa Kaulinaitė, laimėjusi žalią kortą, atvyko į Jungtines Amerikos Valstijas. Prieš tai skaitgirietė daugiau kaip 12 metų gyveno Londone, į kurį išvyko vos tik gavusi Skaistgirio mokyklos brandos atestatą.

Fortvorto mieste, penktame pagal dydį mieste Teksaso valstijoje, Neringa sutiko savo vyrą Tomą ir netrukus tapo pinia Neringa Kaulinaitė-Gafford.

Į Ameriką gyventi atvykusi moteris sau duoną pelno iš to, ką moka geriausiai – sporto, kurį pamilti jau trečioje klasėje paskatino tuometinis kūno kultūros mokytojas Svajūnas Bilius. Būtent jo iki paskutinės klasės treniruojama Neringa savo laiku yra tapusi Lietuvos jaunučių čempione, o Lietuvos stalo tenisininkių reitinge patekdavo į geriausiųjų 20-tuką.

Neringa Kaulinaitė-Gafford yra asmeninė trenerė sporto klube – jos figūra yra daugelio klientų siekiamybė. Tačiau laisvalaikiu moteris niekada nei gyvendama Londone, nei Fortvorte, nesiskiria su stalo ir lauko teniso raketėmis.

Maratonai – netikėtas atradimas

Vasario mėnesį bus ketveri metai, kaip Neringa atvyko į JAV. Ir trys metai, kaip netikėtai pačiai sau, pamėgo bėgiojimą.

– Mes gyvename šalia ežero. Visada rūpinuosi savo sportine forma, tai Tomas pasiūlė pabėgioti aplink ežerą. Dar nusistebėjau: „Tu rimtai?“ Ir pradėjau. Ir taip kasdien po 5 kilometrus. Kai jaučiausi pajėgi, dalyvavau ir pirmose 5 km bėgimo varžybose. Savo amžiaus kategorijoje užėmiau trečią vietą. Pagavo azartas, kad galiu pasiekti daugiau, – pasakoja Neringa Kaulinaitė-Gafford.

Jos sąskaitoje jau septyni Jungtinėse Amerikos Valstijose įveikti maratonai! Šių metų balandį Neringa Kaulinaitė bėgo ir Bostono maratone. Jos rezultatas – 3 val. 10 min. 53 s. – 3505 vieta iš beveik 30 tūkstančių dalyvių. Su šiuo rezultatu moteris pateko į 2018 metų vasaros sezono geriausių Lietuvos rezultatų ir lengvaatlečių dešimtuką.

Aplenkti savo lūkesčius

Šiemet Neringa pradėjo treniruotis pas trenerį Patriką Strong-ą, ruošiantį geriausias „Cowtown Elite“ bėgikes iš Fortvorto, miesto, kuris yra antras pagal dydį kultūrinis centras Dalaso-Fortvorto-Arlingtono metropoliteno teritorijoje. Praėjusi vasara buvo skirta pasiruošti Niujorko maratonui. Iki starto Neringa kėlė sau uždavinį distanciją įveikti per 3 val. ir 8 minutes, o baigė per 3 val. ir 3 minutes.

Užsispyrusi jauna moteris kelia sau itin sunkias užduotis. Už trijų savaičių Neringos laukia Kalifornijos maratonas. Ir jį įveikti Neringa ketina per 2 val. 45 minutes, todėl dabar intensyviai gerina savo sportinę formą – kiekvieną dieną bėgioja palei Trinity upę, keldamasi 5 val. ryto per savaitę nubėga apie 150 kilometrų. Sausio mėnesį jos laukia dar vienas išbandymas Teksase vyksiančiame Hiustono maratone.

Sunku patikėti, kad prieš tris metus Neringa visai nebėgiojo.

Paremia savo mokyklos sportininkus

Skaistgirio gimnazija, kurią baigė Neringa, čia gavusi pirmąsias kūno kultūros pamokas ir netgi pašaukimą, baigiamas rengti mažasis futbolo stadionas. Tačiau treneris Svajūnas Bilius į talką pasikvietė buvusius auklėtinius iš viso pasaulio, kad šie finansiškai prisidėtų prie kokybiškesnio stadiono. Išeiviai iš Skaistgirio gimnazijos paaukojo 700 eurų, kurie skirti tinklui aplink futbolo aikštę aptverti, o už Neringos Kaulinaitės– Gafford skirtą paramą mažiesiems 1-4 klasių futbolininkams bus nupirkta apranga – 10 komplektų.

– Malonu visada paremti vaikus, kurie domisi sportu. Puikiai žinau, kaip visko daug reikia norint pasiruošti rimtoms varžyboms, todėl, remdama savo mokyklos moksleivius, labai noriu, kad jie daug pasiektų. Ir ateityje, jei tik bus galimybių, remsiu, – sako šių metų greičiausia lietuvė Niujorko maratone.

– Įsivaizduojat, kokius sau uždavinius kelia ši jauna moteris? Per tris savaites savo fizinę formą pagerinti tiek, kad maratyoną įveiktų kone 15 minučių greičiau. Žinoma, ji tuos gabumus turi, sportui yra skirtas žmogus. Kiek atsimenu, nei treniruočių, nei varžybų nėra praleidusi ir besimokydama mokykloje, net sirgdama, blogai besijausdama sporto aikštės nepalikdavo. Ji visada norėjo, irm, matyt, tebenori siekti asmeninių aukštumų ir tobulinti savo fizines galias. Neabejoju, ji pasieks tai, ko siekia, – "Sidabrei" atvirauja Neringos pirmas mokytojas ir treneris Svajūnas Bilius.

Neringa Kaulinaitė-Gafford lapkričio 4-ąją, įveikusi didžiausią pasaulyje Niujorko maratoną

Publikaciją remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Plačiau: "Sidabrė" lapkričio 14 d.