Šimtmečio atradimai: mokytoja Amerikoje atrado knygnešio palikuonis

Lina RUDNICKIENĖ

Mato Slančiausko progimnazijos anglų kalbos mokytoja Laima Kurauskienė Jungtinėse Amerikos valstijose atrado mūsų knygnešio ir tautosakininko Mato Slančiausko proprovaikaičius.

– Jaučiuosi visai kaip profesorius Liudas Mažylis, atradęs 100 metų senumo Lietuvos nepriklausomybės akto originalą. Taip ir aš. Užteko pasidalinti žinia, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose netikėtai suradau mūsų knygnešio ir tautosakininko Mato Slančiausko provaikaičius. Sulaukiau ypatingos joniškiečių reakcijos. Į draugus socialiniame tinklapyje pasiprašė man dideli autoritetai, sulaukiau netikėtų garbių žmonių sveikinimų ir pagyrų, – “Sidabrei” sakė Mato Slančiausko progimnazijos anglų kalbos mokytoja Laima Kurauskienė, pastarosiomis dienomis sulaukusi ypatingo dėmesio ir iš kolegų, ir visuomenės, ir žurnalistų.

Anglų kalbos mokytoja Laima Kurauskienė išgarsėjo atliktu savo nepaprastai reikšmingu darbu – atradus garsaus tautosakininko ir knygnešio Mato Slančiausko provaikaičius, kurie mokyklai dovanų atsiuntė Amerikoje išleistą Šiaurės Lietuvos pasakų pagal Matą Slančiauską knygą

„Sidabrė“ 2018 m. vasario 14 d.