Trečias kartas nemelavo

Lina RUDNICKIENĖ

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rinkimuose į LR Seimą sekmadienį pakartotinio balsavimo metu vienmandatėje Žiemgalos rinkimų apygardoje Nr. 46 nugalėjo Liudas Jonaitis. Būtent Žiemgalos apygardos, o konkrečiai Joniškio rajono rinkėjai, pademonstravo pilietiškumą ir , lyginant su tokiais pačiais rinkimais kitose lietuvos rinkimų apygardose, didžiausią balsavimo aktyvumą. Nors prie balsadėžių atėjo tik kas ketvirtas, turintis balsavimo teisę – 25,02 proc. rinkėjų, tačiau šis skaičius buvo didžiausias, lyginant su kitomis rinkimų apygardomis, kuriose tą pačią dieną taip pat organizuoti pakartotiniai balsavimai: Žirmūnuose (Vilnius) – 15,34 proc., Gargžduose (Klaipėdos r.) – 16,39 proc.

Pirmajame rinkimų ture rinkėjų aktyvumas buvo panašus – 25,21 proc.

Žiemgalos rinkimų apygardos pirmininkės Ingridos Mačiulienės pastebėjimu, nors rinkiminė kova tarp kandidatų buvo įtempta, tačiau patys rinkimai įvyko sklandž-iai, be jokių skundų ir užfiksuotų pažeidimų.

65-erių Liudas Jonaitis iš trečio bandymo tapo Seimo nariu. Neslepia ambicijų, kad galėtų bandyti dalyvauti ir kituose Seimo rinkimuose, jei tik gaus tokį rinkėjų įgaliojimą, nes, nežiūrint į kalendorių, savo sveikatą įvertino puikiai

Plačiau: "Sidabrė" 2019 m. rugsėjo 25 d.